החיים הם מסע

עמותת "מנטור לחיים" עורכת עם החיילים הבודדים המשוחררים מסעות שטח בארץ ובחו"ל. המסעות, שמתקיימים בארץ מספר פעמים בשנה, משקפים את הרוח וההווי של העמותה. הם מחברים ומגבשים בין החיילים המשוחררים, מטפחים את הציונות והזיקה שלהם לארץ ישראל, ומהווים חלק מהפיתוח האישי ואסטרטגיית החיים שהעמותה מקנה להם.

פעילות השטח היא גם פעילות פנימית. הקשיים והאתגרים שבמסעות מסייעים לחיילים המשוחררים לקדם תהליכים אישיים, לפרוץ גבולות, ולהתמודד עם פחדים ומכשולים. הפעילות מכינה אותם לחיים דרך ההיבטים הפיזיים, הרגשיים והמנטליים גם-יחד.

אל פסגת האלברוס

ב-2014 הוצאה העמותה משלחת של חיילים משוחררים בודדים למסע אל פסגת האלברוס – הפסגה הגבוהה באירופה, בצד הרוסי של הרי קווקז. ההכנות למסע הקשוח ארכו שנה, וכללו מסעות ברחבי הארץ, טכניקות טיפוס, גיבוש צוות ועוד.

אל האלברוס יצאו שבעה חיילים בודדים משוחררים ושבעה חברי צוות. המסע, תהליך אישי ואמיץ שהוביל את החיילים המשוחררים לאתגרים כבירים ולהתמודדות עם פחדים עמוקים, סייע להם לבצע פריצות דרך יוצאות-דופן בחייהם. הוא הכה גלים בתקשורת הישראלית, ועד היום מדברים עליו. אנו כבר מצפים למסע הבא בחו"ל.

לאלבום המשפחתי

ביחד, מעבירים את זה הלאה

פרויקט ביחד Together של עמותת מנטור לחיים מחברת בין חיילים בודדים משוחררים לבין ניצולי שואה הגרים בישראל. הצעירים מתנדבים אישית בבית הניצול, קבוצתית במועדוניות, או נקודתית על פי צורך.

רבים מהצעירים שהסתייעו בעמותה והשתלבו בהצלחה בחברה הישראלית כמהים "להעביר את זה הלאה" ולהשיב מעט ממה שהמנטורים של העמותה העניקו להם. בעבודתם עם ניצולי השואה, הצעירים נרתמים ונתרמים כאחד, וחשים לעתים קרובות שהם מקבלים יותר ממה שהם נותנים.

שם הפרויקט נגזר מאותה איכות חדשה וקסומה שעולה ממפגש אנושי: לבד אנו עשויים להיות בודדים, אך יחד אנו הרבה יותר משניים. הן החיילים המשוחררים והן הניצולים זוכים להפיג את בדידותם, והמפגשים הבלתי אמצעיים ביניהם יוצרים חיבורים בריאים, שמחים ומעצימים עבור כולם.

מנטור לחיים

לצמוח
איתנו

רוצה להשתתף
לינק

מנטור לחיים

מנטורינג

רוצה להשתתף
לינק

מנטור לחיים

נתינה

שותפים לתעשיה
לינק

מנטור לחיים

חדשות
מהשטח

עדכונים ואירועים
לינק